علائم دررفتگی دیسک کمر چیست ؟

با بیرون زدگی دیسک کمر ابتدا درد در ناحیه ی پایین کمر که ممکن است در وسط و یا گاهی فقط در سمت چپ یا راست باشد ایجاد می شود . به مرور درد به سمت ناحیه ی لگن و باسن و معمولا به پشت ران تیر می کشد و در موارد شدیدتر حتی تا ساق و مچ یا کف پا تیر می کشد . گاهی درد دیسک کمر فقط در ناحیه ی کمر است ولی غالبا در مشکلات دیسک کمر انتشار درد به یک یا هر دو پا وجود دارد .

درد سیاتیک چیست و چه فرقی با دیسک دارد؟

به درد تیر کشنده به پشت لگن و ران که در حقیقت مسیر عصب سیاتیک می باشد درد سیاتیک می گوییم و نشانه دررفتگی دیسک کمر هست .

روش های درمانی دیسک کمر و گردن چیست ؟

درمان دررفتگی دیسک کمر و گردن بر اساس درمان طبی ، فیزیکی و جراحی می باشد .

  1. درمان طبی شامل تجویز دارو همراه یک دوره استراحت می باشد.
  2. درمان های فیزیکی شامل لیزر توان متوسط ، کشش با دستگاه تراکشن برقی هست که این امکانات در مطب دکتر طاهریون موجود می باشند و می توان با تزریق کوکتل ، دپومدرول و لیدوکائین در نزدیک مفاصل بین مهره و ریشه های عصبی به حداکثر نتیجه مورد انتظار در درمان فیزیکی رسید .
  3. درمان های جراحی : شامل جراحی باز و جراحی بسته می باشد . از موارد جراحی بسته ، تزریق دیسکوژل می باشد که بیشترین عمل دیسکوژل در اصفهان توسط دکتر طاهریون انجام شده است . روش دیگر استفاده از لیزر و پلاسما هست که با وارد کردن سوزن در اتاق عمل و بدون بی هوشی امکان پذیر است .

علت درد گردن چیست و علائم دیسک گردن کدام است ؟

معمولا علت درد گردن خستگی و ضعف عضلات در اثر از بین رفتن قوس طبیعی گردن می باشد. در سنین بالا تغییر شکل استخوان ها ناشی از آرتروز باعث تشدید درد می شوند . در صورت دررفتگی دیسک گردن ، درد در ناحیه ی پشت کتف و با انتشار به بازو و دست می باشد و در مواردی بی حسی و خواب رفتگی انگشتان را در پی دارد .

علائم پوکی استخوان و روش تشخیص آن چیست؟

پوکی استخوان در بسیاری موارد بی علامت است .در ایران کمبود ویتامینD بسیار گسترده است . در خانم هایی که سابقه ی شیردهی دارند ، با نزدیک شدن به سنین یائسگی ، نرمی و پوکی استخوان شدت می یابد که همراه با درد استخوان و مفاصل می باشد .دستگاه سنجش تراکم استخوان Norland آمریکا ( به روش پاشنه پا ) بدون هیچگونه اشعه و پرتوی خطرناک ، در مطب دکتر طاهریون موجود می باشد و قادر به تشخیص وضعیت نرمی و پوکی استخوان بیماران می باشد که داروهای بسیار متنوعی بسته به نوع و شدت پوکی استخوان قابل تجویز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *