جراحی مغز وستون فقرات

جراحی مغز یک فرآیند مهم و پیچیده است. نوع جراحی مغز انجام شده بستگی به شرایطی دارد که تحت درمان قرار می گیرد.به عنوان مثال ، آنوریسم مغز را می توان با استفاده از سوند که وارد شریان در کشاله ران می شود، ترمیم کرد. اگر آنوریسم پارگی داشته باشد ، ممکن است از یک عمل جراحی باز به نام کرانیوتومی استفاده شود.

اصطلاح جراحی مغز به روشهای مختلف پزشکی مربوط می شود که شامل اصلاح مشکالت ساختاری در مغز است. جراحی مغز به روش های مختلفی انجام می شود .نوع استفاده شده جراحی براساس ناحیه مغز و وضعیت تحت درمان انتخاب می شود. پیشرفت های علم پزشکی به جراحان این امکان را داده است که بر روی قسمت هایی از مغز بدون برش واحد، جراحی را انجام دهند .
جراحی مغز یک فرآیند مهم و پیچیده است. نوع جراحی مغز انجام شده بستگی به شرایطی دارد که تحت درمان قرار می گیرد. به عنوان مثال ، آنوریسم مغز را می توان با استفاده از سوند که وارد شریان در کشاله ران می شود، ترمیم کرد. اگر آنوریسم پارگی داشته باشد ، ممکن است از یک عمل جراحی باز به نام کرانیوتومی استفاده شود.

۱۹۶۹۶۸
جراحی مغز و اعصاب

چرا عمل جراحی مغز انجام می شود؟

عمل جراحی مغز برای اصالح ناهنجاریهای جسمی در مغز انجام می شود. ناهنجاری های موجود در مغز می تواند به دلیل نقص هنگام تولد ، بیماری ، آسیب دیدگی یا سایر مشکالت ایجاد شود .
ممکن است در صورت وجود هر یک از شرایط زیر در مغز یا اطراف آن به عمل جراحی مغز نیاز داشته باشید:

همه این موارد به جراحی مغز احتیاج ندارند ، اما ممکن است برخی از آن ها برای سالمتی فرد مشکل ساز شوند . به عنوان مثال ، آنوریسم مغز نیازی به جراحی باز مغز ندارد ، اما در صورت پارگی رگ ممکن است به جراحی باز نیاز باشد.

موارد اورژانسی

۰۳۱-۳۲۲۲۲۷۱

در موارد اورژانسی میتوانید با شماره بالا تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین نوبت بگیرید

انواع جراحی مغز

کرانیوتومی

کرانیوتومی شامل ایجاد برش در پوست سر و ایجاد سوراخ در جمجمه است. با ایجاد سوراخ و برش در نزدیکی ناحیه مغز، درمان انجام می شود . پس از اتمام عمل ، پوسته استخوانی معمولا در محل ، با بخیه ها یا سیم ها ایمن می شود. در صورت وجود تومورها ، عفونتها یا تورم مغز ممکن است ناحیه بسته نشود . در صورت باز ماندن ، این عمل به عنوان کرانیکتومی شناخته می شود.

بیوپسی

این روش برای از بین بردن مقدار کمی از بافت مغز یا تومور استفاده می شود بنابراین می توان مغز را با میکروسکوپ معاینه کرد. در روش بیوپسی یک برش و سوراخ کوچک در جمجمه ایجاد می شود .

جراحی آندوسکوپی اندونازال با حداقل تهاجمی

این نوع جراحی به جراح مغز این امکان را می دهد، تومورها یا ضایعات را از طریق بینی و سینوس های شما برطرف کند. در این روش بدون ایجاد برش ، به قسمت هایی از مغز ،پزشک دسترسی پیدا می کند. استفاده از دستگاه آندوسکوپی که شامل یک دستگاه تلسکوپی مجهز به چراغ و دوربین است، دید جراح را بهبود می بخشد . از این روش برای تومورهای غده هیپوفیز ، تومورهای موجود در پایه جمجمه و تومورهایی که در قسمت پایین مغز رشد می کنند ، استفاده می شود .

قرار ملاقات

در حال بارگذاری ...
جراح مغز و اعصاب
پزشک
دکتر رضا طاهریون

نظرات بیماران

نزدیک ٣ سال از درد کمر رنج میبردم، تنها با یک تزریق دکتر طاهریون عزیز و بدون جراحی به بهبودی کامل رسیدم.
شاکری